Кафеаните и кафе баровите ќе работат со скратено работно време, измени и за возење во ЈСП…

Нетпрес

20/10/2020

16:35

9.885

Големина на фонт

а а а

Владата на седницата која ја одржа денеска донесе одлуки и нови мерки со цел справување со коронавирусот, дознава ТВ21.

Меѓу нив, онлајн работа на државни и јавна администрација, автобуси со половина капацитет да возат и работата на економските субјекти да заврши до 23 часот.

- Препорака до цела државна и јавна администрација до ошпштините и судовите согласно механизмот на работа, работниот процес да се одвива во смени, редуцирано или онлајн од дома

- Автобусите да возат со 50 отсто намален капацитет

- Сите економски субјекти да работат до 23 часот

Инаку денеска во Собранието не се расправаше по предлог измените на Законот за заштита на населението од заразни болести.Спонзорирани линкови

Маркетинг