Магазинот „People“: Ова е најсексапилниот маж на светот за 2020-та година

Супермен

18/11/2020

10:02

1.824

Големина на фонт

а а а

Мајкл Б. Џордан е најсексапилниот маж на светот, доколку се консултираме со магазинот „People“ и нивниот годишен избор.

33-годишниот актер е најпознат по улогите на Крид и Блек Пантер, а синоќа бил прогласен за овогодишен победник во шоуто на Џими Кимел.

За да се зголеми поврзаноста на неизвесноста и да се намали ризикот од ширењето на коронавирусот, Џордан на сцената стигнал во жолто одело, а потоа публиката погодила за кого станува збор.

Во интервју за магазинот, Џордан изјавил дека жените во неговото семејство „дефинитивно се горди“ на неговата титула.

Џордан, кој што со својата титула се пофалил и на социјалната мрежа Инстаграм, се приклучил и кон другите победници на изборите на магазинот „People“, како што се Џон Леџенд, Идрис Елба, Крис Хемсфорт, Дејвид Бекам.

Леџенд беше победник во 2019-та година и изјавил дека тоа му било прекрасно искуство, но и дека е подготвен да се откаже од титулата.

„People“ наведува дека Џордан се борел за правдата и надвор од екраните. Бил активен глас во движењето „Black Lives Matter“ и се залагал за регистрација на гласноста воочи изборите.

Открил и дека се надева дека во наредниот период повеќе ќе продуцира и режира, а помалку ќе глуми:

„Само сакам да расте, каква и да е мојата следна еволуција“, изјавил и додал дека се надева на основање семејство: „Сакам да имам влијание во светот, а тоа не го знам со улогата која што моментално ја толкувам“, заклучил тој.



Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk