Задоволете ја поубавата половина – жените открија во кои секс пози најмногу уживаат

Супермен

18/11/2020

12:49

5.821

Големина на фонт

а а а

Задоволувањето на сексуалниот живот е клучен за човечкото здравје и среќа. Постојат многу забавни пози кои што паровите може да ги пробаат, а понекогаш се случува и да фантазираат за некои од позите.

Седум жени искрено проговореле за сексот и кои пози им се омилени. На крајот се утврдило дека сите пози за кои што денеска се пишува, а за поголемиот дел од нив треба да бидете гимнастичари и понатаму се омилени за жените.

Мисионерска поза


Многумина за мисионерската поза велат дека е здодевна, но луѓето кои што мислат така сигурно нешто погрешно прават. Се смета дека оваа поза е една од ретките која што овозможува длабински оргазам благодарение на стимулацијата на клиторисот.

Жената одгоре


Момците секогаш сакаат да бидат оние кои што имаат контрола и затоа воглавно сакаат да бидат на таа позиција. Но, треба да ги смените местата за промена жената да ја преземе контролата во сексот и да ви овозможи неверојатен поглед.

Предигра

Немојте погрешно да го сфатите тоа, но понекогаш брзопотезниот секс без бакнување е многу секси, но нема ништо без мала предигра која што може да создаде феноменална атмосфера и загревање на партнерите.

Превртена каубојка


„Поголемиот дел од времето со мојот партнер имаме сексуален однос по вечерата и кога стомакот ми е надуен. Тогаш би избрала да ми го гледа задникот, а не надуениот стомак. Поради тоа ја избирам оваа поза“, изјавила некоја од испитаничките.

Лажица

Сè што треба да направите е да ги подигнете нозете и да му дозволите на партнерот да ја води играта. Со рацете може слободно да го допира вашиот клиторис, за подобро задоволство.

На кауч


Додека гледате телевизија, тој седи на каучот, вие седнете на него и само „потскокнувајте горе-долу“. Тоа е тројна добивка: ги тренирате нозете, доживувате оргазам и не пропуштате ниту една минута од филмот. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk