Една работа никогаш не си ја дозволувал себеси - и тоа треба сите да го научиме: 10 незаборавни цитати на Келвин Клајн

Супермен

23/11/2020

17:56

3.005

Големина на фонт

а а а

Американскиот моден дизајнер Келвин Клајн неодамна го прослави својот 78-ми роденден.

Келвин Клајн е познат по тоа што секогаш си е доследен на самиот себе и дека живее баш онака како што си замислил и како што сакал.

Да се потсетиме на неговите најпознати цитати:

1. Луд сум и не се преправам дека сум нешто друго.

2. Најдобро е да изгледате природно, но потребна ви е шминката за да изгледате природно.

3. Не мислам на успехот. Можеби тоа е причината што сум успешен.

4. Не си дозволувам себеси да имам големи стравови.


5. Јас сум сексуална личност и тоа се гледа по мојата облека и моите реклами.

6. Луѓето кои што ги преживеале 70-те и понатаму можат да имаат неверојатни животи.

7. Тоа што ние го правиме е навистина смешно - доколку имате смисла за хумор тогаш ќе го сфатите тоа.

8. Има многу геј луѓе во модната индустрија, но не секоја геј личност е добар дизајнер.

9. Кога ќе си легнам во кревет вечерва се надевам дека нема да бидам сам.

10. Лично, никогаш не би направил пластична операција. Поради што? Тоа изгледа смешно.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk