Убавици за паметење: 10 славни актерки кои лесно можеа да станат и супермодели

Точка

25/01/2021

10:00

2.893

Големина на фонт

а а а

Да не станеа актерки, некои од славните убавици можеби би можеле да изберат кариера на супермодели, а ние издвоивме десет кои што таа титула и тоа како оправдано би ја носеле.

Овие убавици имаат и харизма, став и тоа што е потребно за да се истакнат во индустријата на забавата.

Џејн Фонда и на 83 години изгледа фантастично и е вистински доказ дека во здравото тело е и здравиот дух затоа што славната оскаровка изградила кариера и на фитнес тренер, а целоживотната грижа за фит тело и кондиција сигурно придонела во нејзиниот неуништлив дух и животен оптимизам.

А, со тоа и физичката убавина уште повеќе доаѓа до израз, а Џејн Фонда е една од оние убавици кои што лесно можеле да станат и супермодели.

И Анџелина Џоли, Шарлиз Терон, Моника Белучи и Софија Лорен, но и други актерки се на листата на убавици кои што го имаат тој „икс-фактор“ што ги истакнува меѓу славните убави жени и можеме да ги замислиме како најбарани супермодели и владарки во модниот свет.

Ова е листата:

1. Џејн Фонда


2. Анџелина Џоли


3. Жаклин Бисет


4. Шарлиз Терон


5. Моника Белучи


6. Елизабет Харли


7. Софија Лорен


8. Меган Фокс


9. Ајшварија Рај


10. Брук Шилдс
Спонзорирани линкови

Маркетинг