Кога човек е полн со пари: Ќе останете без зборови од возниот парк на сопственикот на „Tesla“ – сè е во знакот на луксузот

Точка

26/02/2021

18:17

2.743

Големина на фонт

а а а

Вљубеникот во технологијата - Илон Маск, ги восхити сите со неговиот возен парк.

Нема многу луѓе на планетава кои што се фасцинантни како Илон Маск, првиот човек на компаниите „Tesla“ и „SpaceX“.

Сите знаме колку Маск е вљубен во технологијата, но неговата љубов некако беше измешана со многуте контроверзии.

Дали го сакате или не, тоа е ваше право и мислење, но мора да кажеме и признаеме дека неговиот успех е импресивен.

А, кога веќе сме кај импресивните работи, таков е и неговиот возен парк, па само погледнете што сè вози Илон Маск. Секако, во неговата гаража нема само електрични и „еко“ автомобили.
Спонзорирани линкови

Маркетинг