Конор Мекгрегор ја претстави својата нова „Lamborghini“ јахта вредна 2,6 милиони фунти

Супермен

27/07/2021

16:48

7.874

Големина на фонт

а а а

Познат како срамежлив и повлечен човек, ММА борачот ги изненади сите на социјалните мрежи фалејќи се со својата нова „играчка“ - преубавата јахта креирана во погонот на компанијата „Lamborghini“.

33-годишнит спортист ја сподели фотографијата на Инстаграм профилот, а на неа можеше да се види огромен брод од речиси 20 метри на бродоградилиштето во Италија.


Прекрасното пловило е вредно 2,6 милиони фунти, дизајнирано и креирано од страна на „Italian Sea Group and Tecnоmar“ компанијата за „Lamborghini“.


За дизајнот на оваа луксузна јахта очигледно инспирацијата е пронајдена во футуристичкиот дизајн, односно контролната табла која потсетува на хибридните спортски автомобили, а секако дека истата го има и логото на легендарниот произведувач.


Влијанието на автомобилската индустрија се протега и во ентериерот на јахтата кој поседува елементи од „Lamborghini Miura“ и „Countach“. Јахтата поседува и приватен простор - спална соба, сместена во долниот дел од палубата.


Воодушевениот Мекгрегор новото пловило го споделил со опис: „Суперавтомобил на море“...


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk