Галерија: "Jeep Grand Cherokee" од сите агли

Точка

01/10/2021

14:40

33.997

Големина на фонт

а а а

"Jeep" оваа недела ја претставил новата, петта генерација на моделот "Grand Cherokee", а сега ви пренесуваме голема галерија од фотографии од тој автомобил.

Една од најголемите новости е хибридната верзија на славниот SUV.

Во срцето на погонскиот систем е 4-цилиндарски 2.0-литарски тубро бензинец, на кој му помагаат два електромотори, додека електричната енергија се чува во батерија од 17 kWh.


Вкупната комбинирана сила на хибридниот погон е 380 коњски сили, а максималниот вртежен момент изнесува 637 Nm.

Произведувачот тврди дека автомобилот во чисто-електричен режим на возење минува 40-тина километри, а вкупниот радиус на движење на хибриден начин на работа достигнува 708 километри.
Спонзорирани линкови

Маркетинг