„San Marco“: Амстердамска пицерија до која се стигнува само со чамец

Точка

27/10/2021

14:44

23.797

Големина на фонт

а а а

Доколку некогаш одлучите да го посетите Амстердам и да запловите по градските канали, задолжително навратете во малата пицерија „San Marco“, „спуштете го сидрото“ и опуштете се со пијалак и некое од вкусните јадења на менито.

Необичниот ресторан се наоѓа во близина на центарот, а до него може да се стигне само по воден пат. Цените се исклучително прифатливи, а во понудата има сокови, пиво, вино, како и пици, тестенини, салати и други јадења.

Судејќи по рецензиите на „Trip Advisor“, овој угостителски објект воодушевил огромен број посетители.

Освен што храната може да се консумира на чамци, достапна е и опцијата за достава во сите делови од градот.

Доколку во иднина патот ве однесе до Амстердам – задолжително изнајмете чамец, нарачајте пијалаци и храна и уживајте во атмосферата од околните улици и мостови.Спонзорирани линкови

Маркетинг