Почувствувај го гламурот на House of Gucci: Ексклузивно во Божиновски часовници и накит со Damiani

Точка

26/11/2021

17:15

14.251

Големина на фонт

а а а

Пред да го изгледате House of Gucci, почувствувајте го неговиот гламур во живо.

Оваа неповторлива можност ќе ја имате доколку го посетите бутикот на Божиновски на ул.Македонија и ја проследите ексклузивна презентација на накитот Damiani кој е дел од филмот преку заштититното лице на брендот Мадалина Генеа, која пак се појавува во улогата на Софија Лорен.


„Преку ексклузивната презентација на парчињата накит кои се дел од најновото холивудско остварување, на нашите клиенти сакаме да им овозможиме да влезат во филмот, да го почуствуваат светскиот гламур и заедно да покажеме дека Скопје може да биде во чекор со светските и европските метрополи, заедно откривајќи ги совршените линии и нијанси кои ги создаваат безвременските прачиња накит каков што е Damiani“, велат од Божиновски часовници и накит.

Дел од посетителите на ексклузивната презентација ќе добијат и подарок влезници за House of Gucci со цел да им овозможиме целосно гламурозно доживување. (влезниците се однесуваат на проекциите во петок 26.11 и сабота 27.11 од 19:30 и се во ограничен број).

Италијанскиот бренд Damiani, од неодамна стана дел од богатото портфолио на познати брендови на часовници и накит на Божиновски и претставува еден вид на круна на децениското негување и промовирање на високиот стил и перфекционизам од страна на компанијата.

Погледнете кој е накитот што го носи Мадалина Генеа во улога на Софија Лорен во филмот:


GOMITOLO
Прстен со дијаманти


BELLE EPOQUE
Прстен со дијаманти


BELLE EPOQUЕ
Ланче со приврзок крст со дијаманти 23x19mm


BELLE EPOQUE
Златен часовник со дијаманти 34mm


MOMOSA
Дијамантски обетки

Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг