Познатиот автомобилски магазин ги избра најдобрите автомобили за 2022 година

Супермен

20/05/2022

16:35

9.580

Големина на фонт

а а а

Уредниците на британскиот магазин „Autocar“ ги прогласија најдобрите автомобили за оваа година.

Британскиот „Autocar“ е најстариот автомобилски магазин во светот кој непрекинато излегува од печат од 1895 година.

Од 2020 година, во склоп на изборот на наградите „Autocar Awards“, се доделуваат „Britain's Best Cars Awards“, а наградите во секоја категорија се доделуваат на најдобрите автомобили меѓу моделите кои моментално се достапни на пазарот.

Погледнете кои модели уредниците на магазинот „Autocar“ ги избраа за најдобри во 2022 година:

Најдобар автомобил: BMW M5 CS


Најзабавен автомобил: Toyota GR86


Најдобар голем автомобил: Hyundai Santa Fe


Најдобар хибрид: Mercedes C 300e караван


Најдобар мал автомобил: Fiat 500e


Најдобар електричен автомобил: Kia EV6


Најдобар возачки автомобил: Porsche 911 GT3


Најдобар универзалец: Cupra Formentor


Најдобар економичен возачки автомобил: Hyundai i20 N


Најдобар SUV: Land Rover Defender


Најдобар автомобил од соништата: Chevrolet Corvette Stingray


Најдобар семеен автомобил: Škoda Enyaq iV


Најдобар службен автомобил: Tesla Model 3 Long RangeСпонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk