Samsung произведе паметен телефон без опција за интернет

Супермен

16/04/2018

10:09

1.439

Големина на фонт

а а а

Компанијата Samsung произведе паметен телефон за корисници кои не сакаат да користат интернет.

Galaxy J2 Pro има слични спецификации и дизајн како и останатите висококвалитетни паметни телефони на Samsung, но разликата е во тоа што тој не може да користи неколку апликации ниту да се конектира на интернет мрежа. 


Во соопштението кое го издало компанијата стои дека J2 Pro е наменет да им помогне на студентите да останат фокусирани на учењето наместо постојано да проверуваат пораки и содржини на Снепчет, Фејсбук и други апликации.

Samsung нуди и попуст за купувачи од 18 до 21 година за уредот чија редовна цена е 186 долари. Паметниот телефон доаѓа во црна и златна боја, има AMOLED екран до 5 инчи, 1,5 GB RAM и простор за микро SD картичка. Тука е и предната камера од 5 мегапиксели и задна камера од 8 мегапиксели. 


На телефонот се наоѓаат сите апликации кои не бараат поврзување на интернет за да функционираат. Овој уред е наменет и за помали деца чии родители сакаат да имаат контрола врз нивната употреба.

Сè уште не е познато дали J2 Pro ќе биде достапен надвор од Јужна Кореја.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk