Кога ќе ги видите нејзините фотографии, ќе ви стане јасно зошто сите едвај чекаат да ја видат на Ролан Гарос

Супермен

22/05/2019

21:49

11.963

Големина на фонт

а а а

Италијанката Камила Џорџи важи за една од најатрактивните тенисерки, па затоа не нè чуди што многумина едвај го чекаат почетокот на Ролан Гарос само за да ја видат на теренот.

Таа е омилена помеѓу машката популација особено бидејќи на натпреварите знае да ја подигне температурата поради кратките здолништа кои ги носи. За потсетување, Камила минатата година во Токио носеше толку кратко здолниште што сите се прашувале дали воопшто носи долна облека. 

Џорџи е инаку единствената тенисерка од Италија која ќе се натпреварува на Ролан Гарос и тамошната јавност се надева дека барем ќе влезе во втората недела од натпреварувањето.

Тенисерката неодамна не играше во Рим поради повреда на прстите и сакала што подобро да закрепне за Париз.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk