Мудри зборови на Кијану Ривс: “Никој одовде нема да излезе жив, не се однесувајте како да не сте важни”

Супермен

08/08/2019

16:14

2.112

Големина на фонт

а а а

Неговиот татко го напуштил кога имал само 3 години, на постарата сестра ѝ била дијагностицирана леукемија, неговата ќерка била родена мртва... Кијану Ривс најдобро знае колку животот може да биде тежок, но некако сепак успева да ѝ понуди топлина и хуманост на својата публика и светот.

Токму затоа, многумина и го сакаат, а неговите зборови имаат посебна тежина. Во продолжение, ви пренесуваме само дел од неговите изјави: 

- Ако успееш да ја насмееш жената, ќе ја видиш најубавата работа на планетата Земја.

- Бакнувањето е прилично интимно и твоето срце секогаш прескокнува пред да го направиш тоа.

- Понекогаш непријателите се нашите најдобри учители, луѓето можат да учат од своите грешки, уништувањето понекогаш значи повторно раѓање.

- Верувам во љубов на прв поглед. Ја сакаш таа врска, а потоа посакуваш и некои проблеми.


- Утрешниот ден не ти е загарантиран, живеј денеска.

- Понекогаш едноставните работи се најтешки за постигнување.

- Болката го менува обликот, но никогаш не престанува.

- Вљубувањето и врската се две различни работи.

- Воспитан сум да се однесувам кон луѓето онака како што би сакал тие да се однесуваат кон мене. Тоа се нарекува почит.

- Никој од нас нема да излезе жив одовде, затоа ве молам да престанете да се однесувате кон себеси како да не сте важни. Јадете вкусна храна. Шетајте кога е сончево.

- Забавно е кога сте безнадежно вљубени. Опасно е, но забавно.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk