Славниот фудбалер има нова девојка: После бурниот развод поради неверство, повторно ја пронајде среќата

Супермен

11/11/2019

14:00

2.657

Големина на фонт

а а а

Фудбалерот Рајан Гигс (45) е во врска со 15 години помлада манекенка, која е и Ди-џеј, пренесуваат британските медиуми.

Поранешниот ас на Манчестер Јунајтед и сегашниот селектор на репрезентацијата Велс, излегува со Хелен Стелинг Холт, а наводно се запознале на Олд Графорд, каде Хелен редовно пушта музика.

View this post on Instagram

Bit of CN! 🇨🇦

A post shared by Helen Stelling Holt (@helenstellingholt) on

„The Sun“ пренесува дека шпекулациите за нивната врска започнале во септември на венчавката на Рио Фердинанд и Кејт Врајт.

„Таа е прекрасна девојка и многу ја интересира спорт и фитнес. Редовно вежба и има совршено тело“, рекол изворот за овој магазин.

„Имаат заеднички пријатели и се зближија откако наидоа еден на друг на неколку настани... Некои луѓе на венчавката на Фердинанд зборуваа дека се супер пар.“

Хелен има и 10 илјади следачи на Инстаграм, каде често објавува фотографии од теретана. Неодамна за време на натпревар на Манчестер Јунајтед, објави фотографија од Олд Трафорд.

View this post on Instagram

Out on a school night. 🎧

A post shared by Helen Stelling Holt (@helenstellingholt) on

Веста за нивната романса се појави три години после бурниот развод на Рајан од сопругата Стејси, со која има две деца. Парот се раздели во 2016-та година, после сознанието дека Гигс имал повеќегодишна романса со сопругата на неговиот брат.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk