Го тужи „Pornhub“ поради нешто што сигурно никогаш не сте го забележале

Супермен

21/01/2020

11:20

3.338

Големина на фонт

а а а

Глув маж со име Јарослав Сурис од Њујорк, го тужел „Pornhub“ и останатите порно страници, бидејќи немаат титлови, па тој, како што наведува, не може да ужива во нив.

Открил дека двапати се обидел да гледа филмови на „Pornhub“: 'Hot Step Aunt Babysits Disobedient Nephew' и 'Sexy Cop Gets Witness To Talk' во ноември, 2019-та година и овој месец, но тврди дека поради недостаток на превод не можел да ги гледа снимките.

Во тужбата навел дека Pornhub, RedTube и Youporn го прекршуваат законот за права на лицата со инвалидитет, бидејќи не им нудат можност да уживаат во нивниот производ како сите останати, пренесува ABC News.


На тужбата се огласил и претседателот на „Pornhub“, Кори Прис.

„Иако инаку не ги коментирам тужбите, би сакал да истакнам дека имаме категорија со титлови“, рекол за ABC News.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk