Три пати е постар од неа: Милијардерот не престанува да освојува помлади девојки, на ред дојде мисот на Италија...

Супермен

31/07/2020

10:55

5.802

Големина на фонт

а а а

Хајди Клум, Наоми Кемпбел, Елизабет Грегорачи и многу други светски убавици имале епизоди од животот со италијанскиот бизнисмен и некогашен прв човек а Формула 1, Флавио Бријаторе (70).

Низата на помлади дами кои што влегуваат во врска со него не запира тука, сега на ред дојде финалистката на Мис на Италија од 2014-та година, Марија Лудовика Кампане (24).

Таа неодамна дипломирала на Институтот Марангони во Милано и има сопствен моден бренд, како и соработка со уште една линија на костими за капење кои што често ги рекламира на својот профил на Инстаграм.


Медиумите во Италија пренесуваат дека Бријаторе ''полудел'' по заносната убавица со која што поминал романтичен викенд на својата јахта во Сардинија.
Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk