Прекрасната девојка на Валентино Роси ја буди фантазијата на машкиот пол

Супермен

20/10/2020

10:10

2.762

Големина на фонт

а а а

Светски познатиот мотоциклист и повеќекратен светски МотоГП шампион, Валентино Роси, освен на патеката ужива и во љубовниот живот со својата атрактивна девојка Франческа Софија Новело.

Франческа е познат италијански модел, а својот 27-ми роденден го прославила на 13 октомври. Нејзиниот партнер, 41-годишниот Валентино допатувал со приватен авион за да биде со својата поубава половина на нејзиниот ден. 

Новело често објaвува фотографии на Инстаграм каде ја следат повеќе од 330.000 луѓе, а на некои од нив е и легендарниот Роси.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk