Се огласи ќерката на Марадона, емотивните зборови одекнуваат во светот: „Чекај ме таму тато. Животот е краток, па се гледаме наскоро...“

Точка

27/11/2020

18:48

3.637

Големина на фонт

а а а

Далма е ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, а токму таа се огласи на социјалните мрежи поради тоа што нејзиниот татко беше погребан покрај неговите родители во Буенос Аирес.

„Отсекогаш сум се плашела од својата смрт, но сега не... Затоа што знам дека тоа ќе биде момент кога повторно ќе те видам и прегрнам. Веќе ми недостасуваш татко! Ќе издржам тука, без оној дел од срцето кој што го однесе со себе.

Ќе те сакам цел живот и ќе те бранам затоа што ти се заблагодарувам за заедничните моменти во нашиот живот. Уништена сум, но ќе издржам. Чекај ме таму. Кога ќе те видам ќе пееме повторно заедно тато... Ти всушност пееш убаво, а јас врескам. Те сакам тато!

Цел живот ќе те сакам и бранам. А, кога внуката ќе посака да направи видео повик, ќе умрам, но биди сигурен дека точно ќе ѝ кажам кој беше ти, кој си и кој ќе бидеш засекогаш. Можеби веќе те сака. Затоа што тоа го имавте... Не беше потребно многу...

Ги составувам своите делови и не можам да замислам каков ќе ми биде животот без тебе. НЕ МОЖАМ... Но, еве ме - со најдобриот сопруг на светот и ќерката која што ќе ме натера да напредувам. Ти носам цветови да ги украсиш твоите чорапи со кои играше фудбал... Животот е краток, па се гледаме наскоро. Те молам, погледни ме повторно со таа љубов која што ја гледам на фотографијава. Те сакам бескрајно!“, напишала таа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг