„Твојата убавина е чиста уметност“: Хелена Кристенсен со нови провокативни фотографии

Супермен

15/09/2021

11:48

8.789

Големина на фонт

а а а

Познатата 52-годишна манекенка Хелена Кристенсен објавила низа нови фотографии на кои позира во сексапилна долна облека.

Таа ја покажала одличната линија на телото, а провокативните фотографии на славната убавица, која некогаш беше ангел на „Викторија Сикрет“, предизвикаа воодушевување, но и критики од нејзините фанови.

„Прекрасна жена без пластични операции“, „Твојата убавина е чиста уметност“, „Кога сите вака би старееле...“, „Изгледаш неверојатно“, „Вистинска, природна убавица“, се само дел од комплиментите кои Хелена ги добила.

Но, од друга страна имало и многу критики - јавноста ѝ замерува дека таа претерува со разголените фотографии и дека тоа не ѝ треба во нејзината блескава кариера.

„Зошто започна да се соблекуваш на стари години?“, „Изгледаш совршено, но зошто постојано потенцирање голотија?“, се дел од коментарите во тој манир.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk