За поддршка на мајките: Медела пумпите за измолзување со одлична понуда

Точка

29/11/2021

14:17

17.472

Големина на фонт

а а а

Водечкиот бренд Медела, кој се занимава со истражувања за доењето и поддршка на мајките кои дојат, повеќе од 60 години е прв избор на здравствените работници и мајките ширум светот.

Нивната патентирана технологија на двофазно измолзување кое го имитира природниот процес на доење и врши стимулација на создавање на мајчиното млеко, им помага на мајките секојдневно да се грижат за своето и здравјето на своето бебе.

Овој месец Медела има две одлични понуди.

Medela Swing Maxi

Новата Swing Maxi двојна електрична пумпа сега со двојно пократко време на измолзување + гратис подарок кеси за стерилизирање. Стерилизацијата во овие кеси се завршува за само три минути.

Medela Swing Flex

Medela Swing Flex со двофазно измолзување кое го имитира природниот процес на доење сега може да ја нарачате со -10% попуст.


Медела пумпите и додатоци за истите, може да нарачате ТУКА.

Доставата до вашиот дом е брза и бесплатна.Спонзорирани линкови

Маркетинг