„Апсолутна победничка на Фотошоп за 2022 година“: Новите фотографии на Ким Кардашијан во бикини отворија дебата на социјалните мрежи

Супермен

18/05/2022

18:12

10.741

Големина на фонт

а а а

Ким Кардашијан е на новата насловна страница на магазинот „Sports Illustrated“, што е тивко страдање за многу познати личности.

Нејзините фотографии во бикини предизвикале многу коментари, а ријалити ѕвездата повторно се нашла на мета на критики поради претераниот Фотошоп, а тоа го искоментирале и графичките дизајнери.

Не е тајна дека најпознатата членка на ријалити семејството, Ким Кардашијан, веќе со години на големо користи Фотошоп и ги уредува своите фотографии пред објавување на социјалните мрежи. Уредувањето на вашиот тен, линија, висина, шминка - се мали трикови за совршени фотографии на Инстаграм.

Меѓутоа, кога такво нешто ќе се види на насловната страница на магазинот „Sports Illustrated“, многумина реагираат негативно. Од насловната страница на планетарно популарниот магазин, овој месец се насмевнува токму Ким, а снимањето било одржано во Доминиканска Република.

Ким позирала во беж минијатурно бикини, а тоа се претопило со нејзиниот темен тен. Освен бујните облини кои се во прв план, читателите забележале и совршено уредено лице.

„Ким е апсолутна победничка на Фотошоп за 2022 година“, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи, а за американските медиуми искоментирале и графички дизајнери.

„Од професионален агол, веднаш се гледа дека оваа фотографија е уредувана на Фотошоп“, вели за „The Post“ Габриела Ксапо, па додава:

„Ако го занемариме фактот дека се работи за Sports Illustrated, ќе се потсетиме дека тоа е Ким Кардашијан. Добро знаеме дека во оваа фаза од нејзината кариера речиси сè што е претставено во медиумите е дотерано и фотошопирано“.

Ксапо заклучила дека на насловната страница најмногу е уредувано лицето, што досега не било случај, бидејќи Ким претежно е фокусирана на уредување на своето тело.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk