Пораснала во сиромаштија, на 17 години станала мајка, па го „покорила“ светот со својата убавина: Таа изгледа брутално, а нејзиниот сопруг е како – Аполон

Супермен

04/08/2022

23:26

17.789

Големина на фонт

а а а

„Новопечените“ младенци кои неодамна се венчаа во Бразил – Лаис Рибеиро и Жоаким Ноа, уживаат на плажа во Рио де Жанеиро.

Фотографиите се прекрасни поради тоа што одново нè убедуваат во љубовта која ги спојува Лаис и Жоаким, но исто така ја прикажуваат и убавината на популарната манекенка која во живо исто така фантастично изгледа.

Ангелот на „Викторија сикрет“ важи за една од најзгодните жени во светот и пример е за женската убавина која инаку има милион верзии.


Лаис Рибеиро (31) и претходно сме ја гледале на плажите во нејзиниот роден Бразил, а ова е првпат како е забележана со кошаркарот по нивната бајковита венчавка на која присуствувале и нејзините колешки Кендис Свонпул и Сара Сампаио.

Сопругот на прекрасната Бразилка кој има американски, француски и шведски корени, изгледа како Аполон.

Познатиот пар е во врска од 2018 година, а се вљубиле на прв поглед, сфаќајќи дека се сродни души.


Лаис пред тоа со години била меѓу најуспешните манекенки во светот, а истото е и денес. Од 2015 година таа е ангел на „Викторија сикрет“, а во 2017 година на годишната ревија на популарниот бренд го носела најскапиот градник на светот.

Во светот на манекенството запловила по убедување на пријателка и тоа ѝ го сменило животот. Лаис пораснала во сиромаштија, а работата како светски модел ја спасила од финансиските проблеми. Не само нејзе туку и нејзиното семејство.

Лаис има 14-годишен син којшто го родила додека била средношколка.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk