Тие се најубавите жени на фудбалерите на Мундијалот: Една од нив ја носи титулата најубаво тело на планетата, а другата се фотографирала за „Плејбој“

Супермен

29/11/2022

19:00

15.376

Големина на фонт

а а а

Светското првенство во Катар на трибините ги донесе најубавите жени на фудбалерите од целиот свет, а ова се само некои од нив.

Светското првенство во Катар трае веќе една седмица, а покрај натпреварите кој би рекол дека големо внимание ќе привлечат девојките и сопругите на фудбалерите. Своите избраници ги бодрат на трибините, а не се знае која од која е поубава.

Сепак, уште една работа е сигурна – изгледа дека овојпат голманите успеале да победат играчите, барем кога е изборот на убавиците во прашање.

Изабел Гулар

Изабел Гулар е позната бразилска манекенка и поранешен ангел на Викторија Сикрет, а во Мундијалот често ја опишуваат како жена со најубаво тело. Изабел веќе со години е верена за германскиот голман Кевин Трап којшто моментално брани за Ајнтрахт. Ќе биде интересно кога ќе видите за кого Изабел ќе навива на Мундијалот кога ќе биде натпреварот меѓу Германија и Бразил. На нејзиниот вереник нема да му биде лесно, но Изабел сигурно ќе добие многу погледи доколку се појави на трибините во текот на натпреварот.Ракел Џејкоб

Жозе Са од минатата година е чувар на мрежата на Вулверхемптон, а кога од Олимпијакос пристинал во Англија големо внимание привлекла и неговата избраничка. Ракел се прославила како модел, но добила можност и да заигра пред камерите поради тоа што повремено ја викаат за улоги во португалски серии, но тоа не е сè. Таа неколку пати се фотографирала за популарниот „Плејбој“. Во меѓувреме Ракел се свртeла кон семејниот живот со три години помладиот чувар на мрежата со кој има тригодишна ќерка. 


Мишел Герзиг

Згодната Мишел е девојка на голманот Тибо Куртоа којшто е чувар на мрежата на Белгија. Израелската манекенка го освоила срцето на еден од најдобрите голмани на денешницата, а нивната љубов во последно време цвета. Многу од неговите успеси се припишуваат на неа затоа што како што велат таа му е вистински ветер во грб.


Изабел Ковачиќ

Сопругата на фудбалерот Матео Ковачиќ, Изабел, е доказ дека и без голотија и објавување провокативни фотографии може да се истакне убавината на женското тело. Изабел има сопствен бизнис и не сака големо внимание да привлече на себе со голи фотографии.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk