ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Ова мора да го прочита секој: Ајнштајн на својот син му ја открил тајната како најлесно да научи сè што ќе посака
21.12.2016 | 16:55
Извор: Супермен
Прочитано: 9947 пати

Ова е веројатно и најдобриот совет којшто би требало да го примените – а доаѓа директно од Алберт Ајнштајн.

Алберт Ајнштајн не само што бил брилијантен физичар, тој бил и голем заговорник за мир, духовност, добрина и во секој момент ја споделувал својата мудрост со останатите.


А можеби едно од најважните нешта коишто тој му ги порачал на својот син Ханс Алберт во своето писмо, ја открива тајната за тоа како најлесно може да научите буквално сè што ќе посакате.

- Многу ми е драго што ти се допаѓа да свириш на клавир. Тоа и столарството, според моето мислење се двете најдобри занимации за едно момче на твои години. Можеби дури подобри и од самото училиште. Тоа се нештата коишто одлично им прилегаат на младите луѓе како што си ти. Гледај колку што е можно почесто на клавирот да ги свириш нештата што ги сакаш, дури и ако твојот учител не се согласува со тоа. Тоа е најдобриот начин за нешто навистина да научиш – бидејќи кога правиш нешто со толку голема радост и страст, не ни забележуваш дека времето буквално лета. Јас понекогаш сум толку опседнат со својата работа, што заборавам и да јадам.


И иако се на прв поглед прилично “прости”, мудрите зборови на Ајнштајн се нешто најважно кога станува збор за учењето на новите нешта. Токму затоа, уживајте во она што го правите и успехот со сигурност ќе тропне и на вашата врата.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД БИЗНИС И ПАРИ  
БОГАТИ И СЛАВНИ
Семеен мир покрај море: “Ѕирнете” во луксузната вила на Рафаел Надал
Познатите тенисери секоја година вредно работат, па и не треба да нè чудат нивните луксузни вили коишто се секогаш сместени на егзотични дестинации.
13.01.2017, 22:01


НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРИКАЗНИ
Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
Тој заврши во затвор во 2014-та година, поради поседување на оружје без дозвола, а на слобода е пуштен во месец март минатата година, после што животот му се пр...
03.01.2017, 16:05


НЕВООБИЧАЕНИ ПРОЕКТИ
Кинескиот суперавтобус – најголема измама во 2016-та година?
Поминаа неколку месеци откако во Кина беше претставен прототип од џиновскиот автобус на кат којшто се движи по шини. Меѓутоа, на патот кон реализацијата на овој...
03.01.2017, 11:47


СТОРИИ
Тој е милионер, но не поседува ништо вредно: Знаел како да заработи, но не и како да живее...
Оваа сосема необична приказна ќе ве потсети да го цените она што го поседувате.
20.12.2016, 15:38


БИЗНИС И ПАРИ
Украл 5.700 iPhone телефони и заработил 2.2 милиони долари: Што мислите, како успеал?
Компанијата Foxconn оваа недела се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако беше објавено дека еден од нивните менаџери, заедно со уште неколку врабо...
07.12.2016, 20:56

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!