ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
Маслото во моторот има тројна улога – подмачкува, чисти и ги лади внатрешните делови на моторот. Но, дали сте се запрашале колку долго би можело да се вози еден автомобил, без капка масло, пред моторот да биде уништен?

Прочитај повеќе >>

 

МОТОЦИКЛИЗАМ
Дали е ова вистинскиот самурај помеѓу мотоциклите?
Инспирација за својот концепт за современ мотоцикл, двајца источноевропски дизајнери пронашле токму во јапонскиот минимализам.
20.01.2017, 18:57

САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
Овие денови од сите страни пристигаат совети дека автомобилот, иако надвор владеат минусни температури, би требало редовно да се одржува, односно да се пере, ка...
20.01.2017, 16:35

ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
Еден од најлуксузните теренци е присутен на пазарот веќе 47 години. За тоа време се промениле четири генерации од овој модел, но тој и ден денес го задржува сво...
19.01.2017, 16:04

ИМПРЕСИВНИ ПРИМЕРОЦИ
Вистински колекционерски сон: Porsche вредно 2 милиони евра!
Porsche изработи вкупно 292 примерока од легендарниот модел 959, но само 29 од нив се произведени во верзијата Sport.
18.01.2017, 11:18

ТЈУНИРАНИ МОДЕЛИ
Mercedes E-Class “на стероиди”...
Brabus овојпат се позанимавал со новата E-Class, понудувајќи им го на купувачите овој автомобил со низа од унапредувања – како естетски, така и механички.
17.01.2017, 11:30

МОТОЦИКЛИЗАМ
Вистински “ѕвер” – 2017 Ducati Superleggera 1299
Величенствениот 2017 Ducati Superleggera 1299 е дизајниран да ги поместува границите на лудилото на две тркала, подалеку од сè што очекувавме...
16.01.2017, 17:35

АПСОЛУТНО ИМПРЕСИВНО
Погледнете како Австралијанците асфалтираат пат со брзина на светлината!
До неодамна со воодушевување ги гледавме видео записите од Русија, коишто ни сведочеа за тоа колку тие ефикасно умеат да ги чистат своите авто-патишта од снежни...
16.01.2017, 11:18

ЛУКСУЗНИ И УНИКАТНИ
Вистинска екстраваганција: Најскапиот McLaren 675LT во историјата има додатоци од чисто злато!
Тимот на McLaren дефинитивно ја има добитната формула, па така, што и да направат, тие успеваат да го продадат во рекорден рок.
14.01.2017, 12:20

РЕВОЛУЦИОНЕРНИ МОДЕЛИ
Заборавен концепт: Електрично BMW од 1972-та година!
BMW денес може да се пофали со современиот електричен модел i3 или спортскиот Plug-in хибрид i8, но малкумина знаат дека уште пред 45 години германскиот произво...
13.01.2017, 11:23

БРЗИ И БЕСНИ
Mercedes подготвува “ѕвер” од 1.000 коњски сили!
Хиперавтомобилот на којшто работи тимот на Mercedes-AMG ќе се нарекува Project One, a како што велат од Mercedes, се работи за автомобил којшто во основа претст...
12.01.2017, 10:07

ЛУКСУЗНИ НОВИТЕТИ
Чист луксуз на јапонски начин: Lexus LS за 2017
Новиот LS има препознатливи стилски елементи, карактеристични за најновата генерација на Lexus моделите, како што е на пример уникатната маска на ладилникот как...
11.01.2017, 11:12

МОЌНИ МОДЕЛИ
Моќното Audi Q8 заблеска во Детроит!
Најзначајниот северноамерикански Саем за автомобили, Audi побрза да го искористи за на јавноста да и го претстави концептот за идниот продукциски SUV модел Q8.
10.01.2017, 12:09

ВРВНИ МОДЕЛИ
Најбрзото Bentley на светот – Continental Supersports со импресивни 710 КС!
Новата година веќе ни пристигна, а со неа ни пристигна и новото Bentley, којшто ја носи круната – најбрзиот Bentley модел на сите времиња.
09.01.2017, 12:54

УНИКАТНИ ПРИМЕРОЦИ
Бисер од минатото: Fiat којшто вреди 1.8 милиони долари!
Fiat беше и остана препознатлив по производството на мали и евтини автомобили. Сепак, во историјата на оваа компанија имало и неколку “излети” во повеќе автомоб...
07.01.2017, 21:11

ДНЕВНА ДОЗА ХУМОР
Ова се најдобрите минатогодинешни скечеви на добро познатиот Реми Галард
Најдобриот француски шегобиец Реми Галард очигледно имал забавна 2016-та година. А компилацијата од неговите најдобри скечеви одлично ќе ве насмее!
05.01.2017, 20:54

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ
Не е сè до автомобилот, има нешто и до возачот...
Mercedes G-Class со децении наназад е познат како еден од најдоверливите модели за возење дури и во најтешки временски услови и по сите видови на патни подлоги....
05.01.2017, 11:14

МОТОЦИКЛИЗАМ
Нов импресивен мотоцикл којшто ќе го посакате уште веднаш – The Angry Bird
Honda CBR954EE Fireblade претставува неверојатен мотор сам по себе, но благодарение на 154-те коњски сили и импресивните управувачки способности, тој е совршен ...
04.01.2017, 16:49

ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
Винтиџ автомобилите можеби не се најдобра опција за возење, но нивниот драгоцен изглед им дава многу, многу висока цена...
04.01.2017, 11:15

ЛУКСУЗНИ ПРИМЕРОЦИ
Ако немате пари за лимузината на Тито, тогаш купете ја онаа на Путин...
Неодамна на големо се пишуваше за легендарниот Mercedes Pullman од 70-те години на минатиот век којшто на една аукција беше рекламиран како “омилено возило за д...
30.12.2016, 16:20


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!