ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
Cloudbreak – Совршена јахта за пат околу светот, и во лето, и во зима!
SuperYachtsMonaco во својата флота сега ја има најексклузивната понуда – Cloudbreak Еxplorer луксузната јахта.

Прочитај повеќе >>

 

ДИЗАЈН И УРЕДУВАЊЕ
Тој го преуредил својот минијатурен стан од 14 квадрати во место на коешто и вие ќе посакате да живеете
Ова е веројатно најмалиот, но истовремено и најфункционалниот животен простор во којшто секој сантиметар има своја цел.
17.01.2017, 19:51

НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
Брендот Lexus овојпат реши да заплови во неистражените води токму со својата нова Sport јахта.
17.01.2017, 17:29

БИЗАРНО
Бизарна скулптура од 350 долари: Може ли да погодите за што точно станува збор?
Се чини како да не постои крај за бизарностите. Па, ако ужасните скици и патетични скулптури на овој свет сепак не ви беа доволни, еве уште едно исто толку биза...
13.01.2017, 17:22

САМО ВО РУСИЈА
Додека ние се жалиме, лудите Руси им пркосат на екстремните минуси. Кога ќе видите како лудуваат, веднаш ќе излезете на улица!
На Московјаните се чини дека снегот и студот воопшто не им пречат...
12.01.2017, 19:38

УНИКАТНО
Што мислите, колку е старо најстарото вино на целиот свет?
На сите нас ни е добро познат фактот дека виното станува се подобро како што минуваат годините. Но така расте и неговата цена...
10.01.2017, 19:28

ЛУКСУЗНО КРСТОСУВАЊЕ
Арктичко Сонце е новата суперјахта којашто апсолутно ќе ве импресионира!
Новата суперјахта ни пристига од шведскиот дизајнер Денис Ингемансон, којшто го дизајнираше супер бродот Arctic Sun – совршен за пловидби и во ледено студени, н...
09.01.2017, 19:01

ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Борба во прегратките на смртта: Во пресметката помеѓу алигатор и питон од 15 метри можел да преживее само еден!
Се работи за застрашувачка борба помеѓу еден предатор и неговиот плен – глетка којашто долго време нема да ви излезе од главата.
04.01.2017, 19:38

НАУТИКА
Огнено црвена Ipanema јахта - создадена само за вистинско уживање
Огнено црвената Ipanema е најновата суперјахта којашто доаѓа од прочуеното италијанско бродоградилиште Mondomarine…
29.12.2016, 21:02

НАУТИКА
Fast – Нова модерна и елегантна Baglietto јахта
Италијанското бродоградилиште Baglietto во соработка со Франческо Пасковски и неговото истоимено студио, создаде нов член во својата веќе импресивна флота.
28.12.2016, 15:24

ЗАМАТЕНИ
Невидени тајни локации: Овие 7 места нема да ги најдете на Google Maps
Меѓу седумте тајни места кои не можат да се најдат на Google Maps се воздухопловната база Волкел, Агенцијата за национална безбедност на Тајван, НАТО базата Гал...
27.12.2016, 16:29

ВИСТИНСКИ УНИКАТ
Текилата Don Julio 1942 е вистинско уживање за сетилата во текот на празниците
Дами и господа, подгответе се за неверојатниот вкус на Tequila Don Julio 1942 којашто е спакувана во шише од 1.75 литри.
23.12.2016, 19:38

НАУТИКА
Black Iceberg јахта – ќе ве воодушеви буквално сите до еден!
Поминаа повеќе од 100 години од застрашувачката трагедија којашто му се случи на бродот Титаник, па сега е дефинитивно време да го оставиме сето тоа зад нас и д...
22.12.2016, 17:38

НАУТИКА
Ocean Alexander 112 е задоволство коешто едноставно не смеете да го пропуштите
Оваа јахта е прикажана на 2016 Fort Lauderdale International Boat Show изложбата и доаѓа од компанијата Ocean Alexander, американски производител на јахти којшт...
15.12.2016, 12:29

ЛУКСУЗНО КРСТОСУВАЊЕ
Vetta 40 – Нова суперјахта со цена од 15.900.000 евра којашто апсолутно освојува!
Италијанската компанија Admiral Yachts неодамна се здружи со брендот IYC Yachts, како на своите клиенти би им понудиле неверојатно и незаборавно искуство за вре...
06.12.2016, 17:38

ЛУКСУЗНИ КОЛЕКЦИИ
Единствена Dom Pérignon понуда вредна 36.000 евра
La Malle Plénitude by Dom Pérignon е единствена прилика за уживање во најневеројатната колекција од шампањ пијалоци на светот...
05.12.2016, 18:12

УНИКАТНО
Модерни и впечатливи, но и ислучително вкусни! Она што го гледате се вистински чевли, но од чоколадо!
Од чевлите до врвките, заедно со лажицата за облекување, сè во овој асортиман е направено од неодоливо чоколадо...
03.12.2016, 14:06

ТЕСТОВИ
Само 2 отсто од луѓето на светот може да ја решат оваа загатка стара речиси 90 години
Дали сте и вие помеѓу нив?
02.12.2016, 21:02

ВЛИЈАТЕЛНИ МАЖИ
Барак Обама наскоро оди во историјата, а многумина ќе го помнат токму по овој поздрав
Обама едноставно обожува да се поздравува токму на ваков начин. Дали досега сте го забележале тоа?
01.12.2016, 20:27

ЛУКСУЗНО КРСТОСУВАЊЕ
L’Amage – Суперјахта којашто им пркоси на правилата
Како дело на миланското HBD студио (HBD Studios Yacht Design), овој прекрасен концепт за суперјахта го носи името L’Amage.
30.11.2016, 20:03


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!