Германците повторно на врвот: Освоен е Купот на конфедерации

Репрезентацијата на Германија синоќа во големото финале славеше против Чиле со минимални 1:0. Голот вреден титула го постигна Ларс Стиндл во 20-та минута од натпреварот.