Галерија: Citroen C5 Aircross – нов SUV во Европа

Францускиот производител објави фотографии од својот нов компактен SUV модел, кој по кинескиот пристигнува и на европскиот пазар. Citroen C5 Aircross дебитираше пред една година на саемот на автомобили во Шангај, а минатата есен им е достапен и на купувачите во Кина.