Галерија: Електричниот Jaguar од сите агли

Jaguar објави серија на фотографии на кои е детално прикажан новиот модел – електричниот I-Pace. Овој луксузен кросовер користи литиум-јонски батерии со капацитет од 90 kWh, а произведувачот ги открил и податоците за максималната автономија во возењето која се движи од 386 до 480 километри.