"Провокативни впечатоци" е името на новата галерија на Џастин Прајс

Точка

06/09/2017

21:30

7.097

Големина на фонт

а а а

Човекот кој стои зад овие фотографии е претприемач од Мајами, Џастин Прајс, кој сонувал да направи ваква галерија под името “Провокативни впечатоци”, со цел да ги расположи љубителите на жени и уметност.

“Одлучивме девојките да се сликаат со боја врз нивните тела бидејќи сакавме да направиме нешто поразлично и возбудливо со што ќе им се привлече вниманието, а девојките ја засакаа идејата”. 37 - годишниот претприемач додаде дека ако некој бара искуство кое ќе го запамети за цел живот тогаш треба да го посети Мајами, градот каде што ќе го ослободите духот. 

Спонзорирани линкови

Маркетинг