Американците бесни - За време на натпреварот помеѓу Англија и Хрватска "паднал" Јутјуб каналот

Супермен

12/07/2018

12:44

1.514

Големина на фонт

а а а

Многу фудбалски фанови непријатно се вознемириле кога на сред драматичниот натпревар помеѓу Англија и Хрватска "падна" Јујтујб каналот. За среќа, оваа непријатна ситуација била ограничена само на подрачјето на северна Америка, па домашните фанови секако немале таков проблем.

Но, судејќи по реакцијата на Интернет, Американците многу се вознемириле со овој пропуст. Јујтјуб сакаше да се извини поради настанатите проблеми при почетокот на второто полувреме, но фрустрацијата беше повеќе од очигледна. 

"Искрено извинување поради проблемите со гледањето на Јутјуб на телевизија. Тајмингот е ужасен, но се обидуваме да поправиме сè во најкраток можен рок", објавија тие.

"Најлошо време за да "падне" Јутјуб. Подборо да проработи до почетокот на второто полувреме", вели еден фан.

Надежите сепак не им се исполниле, па проблемот бил решен дури после еден час подоцна, кога ситуацијата на теренот се "вжештила".Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk