Вардар влезе во шема во Рогашка Слатина

Дерби

16/07/2019

11:20

236

Големина на фонт

а а а

Екипата на Вардар пристигна во Рогашка Слатина (Словенија) и веднаш се фати за работа под водство на тренерот Александар Васоски.

„Црвено-црните“ го одржаа првиот тренинг, а сега ќе следи и понапорен распоред со два тренинзи на ден. Првиот тест вардарци на овие подготовки ќе го имаат во четврток против тимот на Дравиња.Спонзорирани линкови

Маркетинг