Со манекенки и оргии - вака фудбалерите на Манчестер Сити прославуваат победа

Супермен

15/01/2020

21:05

10.264

Големина на фонт

а а а

Вака се слави убедлива победа. Фудбалерите на Манчестер Сити убедливата победа од 6:1 над Атон Вила ја прославиле со забава во луксузен дворец, а повикале 22 италијански манекенки кои ги нашле на Инстаграм.

Mere Golf Resort and Spa во Кнутсфорд, недалеку од населението каде што живеат поголемиот дел од играчите на фудбалскиот шампион, било место за оргии, пренесуваат англиските медиуми.


Дека имаат одличен “случај“, се погрижиле овие Инстаграм манекенки кои се фалеле по социјалната мрежа со фотографии и видео снимки од забавата на фудбалерите.


Манекенките биле “нарачани“ од Милано па оттаму долетале во Манчестер каде што со автобус биле однесени на за нив непозната локација каде што набрзо им се придружиле и познатите фудбалери.


Како што пренесуваат англиските медиуми, Пеп Гвардиола дал зелено светло на своите играчи да се опуштат во овој резорт во кое едно ноќевање чини 150 фунти.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk