Бремена пензионирана тенисерка се фотографираше гола и испрати јасна порака: „Останете дома!“

Супермен

26/03/2020

18:17

3.593

Големина на фонт

а а а

Поранешната тенисерката од Словачка, Доминика Цибулкова, деновите ги поминува во изолација поради коронавирусот.

Со сопругот го чекаат нивното прво дете, кое, според трудничкиот стомак, треба да пристигне набрзо.

View this post on Instagram

Stay home-we do ❣️❣️❣️

A post shared by Dominika Cibulkova (@domicibulkova) on

„Ние сме дома, останете и вие“, им порача на фановите со фотографија на која е целосно гола и го прегрнува кучето, а трудничкото стомаче е во преден план.

Фановите веднаш се заинтересирале кога точно треба да се роди бебето и кое име планираат да му го дадат, но на тие прашања не добија одговор.

Цибулкова бременоста ја објави на 10-ти декември, 2019-та година, кога позираше со партнерот со кој е во врска девет години, а во брак се три години. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk