Видео: Teпачка каква одамна не сме виделе во НБА – Леброн брутално го удри противникот

Супермен

22/11/2021

09:26

16.521

Големина на фонт

а а а

Лос Анџелес Лејкерс триумфираше против Детроит со 121-116, па така поранешниот шампион конечно ја прекина лошата серија, но мечот ќе остане запаметен и по инцидентот кој се случи во второто полувреме.

Ајзеа Стјуарт по шокот прво тргнал да се соочи со Леброн кој се правдал дека немал намера да го повреди.

НБА натпреварот меѓу кошаркарите на Детроит и Лос Анџелес Лејкерс ја донеле една од најжестоките тепачки во историјата на лигата.

Леброн Џејмс неспортски го удрил центарот на Детроит, Стјуарт, по што на младиот кошаркар почнало да му тече крв.


Стјуарт по шокот прво тргнал да се соочи со Џејмс кој се правдал дека немал намера да го повреди...

Судиите по сè што се случило го исклучиле Леброн поради неспортски потег, а за тоа време играчите се обидувале да го смират Стјуарт.

Погледнете го видеото: 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk