[ВИДЕО/ФОТО] Откриен идентитетот на таинствената девојка која го маѓепсала Мбапе: „Пакувај се, наскоро ќе живееш во Мадрид“

Супермен

22/05/2024

12:18

14.916

Големина на фонт

а а а

По нешто подолга неизвесност, јасно е дека Килијан Мбапе од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид. По тој повод, тој организирал и забава за соиграчите во Париз и дружење во Кан, а во еден момент се појавила девојка која го веела знамето на Франција и во која Мбапе, како што се вели, зјапал во неа како „теле во шарена врата“.

Видеото веднаш стана вирално, особено бидејќи сите се прашувале која е таинствената девојка. Бринетата која го „освои“ Мбапе се вика Леа и е инфлуенсерка и модел. Пред да биде означена во објавата, таа имала нешто повеќе од 10.000 следбеници на Инстаграм. За само неколку часа бројката на следбеници се зголемила и таа сега изнесува околу 80.000.

„Го разбирам Мбапе“, „Во право е, каква убавица“, „Пакувај ги куферите, наскоро ќе живееш во Мадрид“, се само некои од коментарите под нејзините објави.

Францускиот фудбалер би можел да биде претставен во Кралскиот клуб и пред почетокот на Европското првенство.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk