И богатите плачат: Милионер ја насукал луксузната јахта на карпа! Богатиот Инстаграм крал го снимил бродоломот!

Точка

10/08/2020

16:37

3.715

Големина на фонт

а а а

Милионерот Ден Билзериан пристигнувајќи на француското крајбрежје снимил потопена јахта на друг милионер.

Милијардерот Дан Билзериан (39) ја напуштил Хрватска кон крајот на јули, откако две недели пловел по Јадранот со луксузна јахта, вредна околу 68.000.000 евра.

Американецот моментално е со пријателите на Азурен Брег, 'светилиштето' на богатите и славните. И понатаму продолжуваат со забавите во нивен стил, одејќи во ресторани, ноќни клубови и знаменитости.

Билзериан за време на закотвувањето на брегот ја снимил потопената јахта на богаташот која се насукала. Не сакал да открие за кого станува збор ниту што се случило пред 'бродоломот'.


„Уништена јахта, одвратна глетка“, викале неговите пријатели на снимката.

На Билзериан друштво му прави американската манекенка Мадисон Маркез, која брзо го 'утешила' на неговата луксузна јахта. Иако со години им бил 'верен' на оргиите, изгледа дека Мадисон му го освоила срцето. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk