Трамп одби разни подароци пред и по претседателскиот мандат, но тоа што му го подарил шефот на „Apple“...

Супермен

22/01/2021

11:05

2.746

Големина на фонт

а а а

Во пресрет на новите компјутери „Mac Pro“, Кук и Трамп го посетиле погонот во Тексас каде што ќе бидат поставени некои од новите модели.

Шефот на „Apple“, Тим Кук, на поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, му го подарил првиот „Mac Pro“ кој што беше произведен во Остин (Тексас).

„Mac Pro Computer“, првиот создаден во „Flex“ фабриката во Тексас, се користи за видео-едитирање, 3D програми и слични работи и доаѓа во различни варијанти. Вредноста на овој компјутер е 5.999 долари.

Воочи претставувањето на новиот компјутер, Кук и Трамп го посетиле погонот во Тексас каде што се произведуваат некои од новите модели. Во тоа време шефот на „Apple“ изјавил дека е горд на создавањето на новиот „Mac Pro“ во САД.

Кук не е единствениот кој што нешто му подарил на Трамп.

На списокот се извршните директори на „Boing“ и „Ford“, а меѓу подароците се и бронзени статуи, работи поврзани со голфот итн.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk