Одбери категорија:

Ангела Меркел се повлекува во планина: Одвај го дочекала одморот, а еве како ќе го минува времето

Германската канцеларка Ангела Меркел уште денес има државни обврски, по што ќе замине на одмор. Светските медиуми веќе претходните денови јавиле дека Меркел ќе оди на одмор по својот роденден.

Прочитај повеќе

ЕУ се закани со нови санкции за Венецуела, Мадуро вели дека нема да прифати притисоци и уцени

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро ги оцени како уцена најавите на ЕУ за нови санкции врз земјата, доколку преговорите меѓу власта и опозицијата во земјата не бидат успешни.

Прочитај повеќе

Чудо на природата: Седум неверојатни факти за морето на смртта

Мртвото море, Море на смртта и Лотово море се имињата за соленото езеро помеѓу Јордан и Израел чие ниво на сол изнесува 33 отсто.

Прочитај повеќе

Пуштен во функција привремениот граничен премин со Косово

Граничниот премин Стреизмир-Рестилица на македонско-косовската граница на планината Кораб од денеска до 20 август ќе биде отворен за туристички цели.

Прочитај повеќе

Заев го промени телефонскиот број, дел од неговите соработници ќе бидат отпуштени

Премиерот Зоран Заев и неговиот Кабинет воведуваат мерки за зголемување на безбедноста и ефикасноста во спроведувањето на агендата и комуникациите. Од кабинетот на Заев најавија дека преземаат мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста во спроведувањето на транспарентната агенда составена од состаноци, настани и комуникации.

Прочитај повеќе


“За среќа, таа ќе умре”: Скиентолозите имаат морничав став за Никол Кидман, децата веќе се свртеле против неа

Сем Доминго, снаата на славниот оперски пејач Пласидо Доминго, по 22 години ја напуштила скиентологијата, а сега за “Daily Mail” проговорела за бројните работи кои се случувале.

Прочитај повеќе

Дали некогаш сте се запрашале зошто патничките авиони воглавно се бели?

Патничките авиони воглавно се бели. Воздухопловен инженер ги открил причините поради кои се прави тоа.

Прочитај повеќе

Сопругата на славниот актер се фотографирала во бикини во облик на листови – има 47 години и изгледа како божица

Сопругата на славниот актер Вил Смит, Џејда Пинкет Смит, објавила фотографија на својот Инстаграм профил на која позира во зелено бикини и предизвикала лавина од коментари.

Прочитај повеќе

За ВМРО е прифатливо припојувањето на СЈО и ЈО, но не се согласуваат со предлогот да раководи Русковска

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски изјави дека спојувањето на СЈО во ЈО во едно обвинителство, на некој начин е практично прифатливо и тоа е една од оние можности кои што биле понудени.

Прочитај повеќе

Незадоволниот Конте на вонреден состанок со раководството на Интер

Антонио Конте во понеделник ќе има состанок со претставници на раководството на клубот, а повод е недоволната активност на Интер во преодниот рок.

Прочитај повеќе

Бербатов со порака за Солскјер: Оле, не се откажувај од нив двајца!

Оле Гунар Солскјер се уште има дилеми со кој состав ќе располага за новата сезона, а покрај засилувањата, неизвесно е и останувањето на дел од ѕвездите.

Прочитај повеќе

Марсело со храбра изјава: Нејмар е подобар од Азар

Марсело ќе му биде соиграч на Еден Азар во Реал Мадрид, но Бразилецот е доволно храбар за јавно да изјави дека Белгиецот сепак не е на рангот на еден Нејмар.

Прочитај повеќе

Експлозија на вкусови: Освежителни јогурт плочки со црвено овошје

Ова слатко задоволство е вистинска енергетска бомба. Освежува и дава неверојатна количина енергија.

Прочитај повеќе

Шпанската федерација отвори истрага за трансферот на Гризман

Шпанската фудбалска федерација го прифати барањето на Атлетико Мадрид и отвори истрага за трансферот на Антоан Гризман во Барселона.

Прочитај повеќе