Најсексапилниот маж на светот "го скрши мразот": Прв црномурест пар на насловната на "Vogue"

Супермен

11/06/2019

14:01

1.387

Големина на фонт

а а а

Освен што е прогласен за најсекапилен маж на светот, неодамна се оженил со Сабрина Елба, а целосниот настан бил фотографиран и објавен на насловната страна на британското списание "Vogue".

Идрис и Сабрина Елба така станале првиот афро пар кој завршил на насловната страна на британското издание на ова списание, а фотографијата ги прикажува Идрис и Сабрина на венчавката, која ја фотографирал Шин Томас. 

"Оваа година полнам 47 години, а бев оженет веќе два пати, долго пред да ја запознаам Сабрина. Не планирав повторно да се женам, но...Сабрина го промени мојот став. Таа ги продлабочи односите со луѓето кои ги знам подолго од неа, наведувајќи ме на тој начин да почнам да негувам односи со луѓето околу себе повеќе отколку што го правев тоа порано", рекол Идрис.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk