Топ 10 листа: Колкава сума на пари заработуваат познатите спортисти од една објава на Инстаграм?

Супермен

31/07/2020

13:09

2.602

Големина на фонт

а а а

Кога сте познат спортист, многу лесно можете да станете и успешен бизнисмен, што многу спортисти и го прават тоа.

Освен што добивате пари од клубовите за кои играте, имате парична добивка од реклами и спонзори, но и од социјалните мрежи кои можат да станат вистинска платформа за креирање на милиони. 

Со оглед на тоа што спортистите имаат милиони следбеници на социјалните мрежи, не е ни чудно што тие на своите профили рекламираат одредени производи. Тоа сериозно се наплатува, а ние ќе ви откриеме и колку.

Во продолжение, ви претставуваме 10 спортисти кои најмногу заработуваат преку социјалните мрежи:

10. Мохамед Салах

39,5 милиони следбеници на Инстаграм, 180.000 долари од објава.


9. Златан Ибрахимовиќ

43,3 милиони следбеници на Инстаграм, 200.000 долари од објава.


8. Герет Бејл

43,3 милиони следбеници на Инстаграм, 200.000 долари од објава.


7. Роналдињо

51,5 милиони следбеници на Инстаграм, 238.000 долари од објава.


6. Вират Коли

64,2 милиони следбеници на Инстаграм, 296.000 долари од објава.


5. Леброн Џејмс

66,7 милиони следбеници на Инстаграм, 307.000 долари од објава.


4. Дејвид Бекам

63,2 милиони следбеници на Инстаграм, 339.000 долари од објава.


3. Лионел Меси

115,6 милиони следбеници на Инстаграм, 695.000 долари од објава.


2. Нејмар

185 милиони следбеници на Инстаграм, 704.000 долари од објава.


1. Кристијано Роналдо

224,8 милиони следбеници на Инстаграм, 889.000 долари од објава.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk