Алексис е најзгодната инженерка на светот: Навреме сфатила дека тоа не е за неа, а сега е успешна во работата која отсекогаш ја посакувала

Супермен

10/06/2019

13:38

2.626

Големина на фонт

а а а

31-годишната Италијанка Алексис Мучи е веројатно најубавата и најзгодната дипломирана инженерка во вселенската индустрија на светот. Започнала да се занимава со својата струка, но од почетокот сфатила дека тоа не е за неа и дека може да профитира во друга професија, па затоа сега работи како модел.

Физичкиот изглед отсекогаш ја разликувал од стереотипите кои постојат за еден просечен инженер – постар и посериозен маж со очила. 

Алексис во 2013 година сфатила дека таа професија не е за неа, па се обидела да успее во нешто друго. Таа се преселила во Австралија каде работела три години како бармен во Сиднеј, а потоа и како менаџер на ресторан.

Слободното време го користела за учество на секции и посетување на семинари за фотомодели.

По три години во странство, убавицата и несудена инженерка се вратила на Апенинскиот полуостров, со веќе добро остварени контакти за потенцијален успех во работата како фотомодел.

Денес, таа ужива огромна популарност на Инстаграм, каде благодарение на згодното тело и разголените фотографии има повеќе од 1,2 милиони следбеници.

Алексис не крие дека живеењето во Австралија го искористила и за посета на пластичен хирург, а еден од нејзините адути се и нереално сино-зелените очи со кои вели дека се гордее.

Иако припадниците на машкиот пол лудуваат по нејзиниот изглед, постојат и такви кои велат дека претерала со силиконите и тетоважите и дека на агресивен начин ја покажува својата сексуалност и фигура.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk